Dutch Eredivisie Football 2012-2013 - výsledky prvého kola a prehľad

Prehľad výsledkov z kola 1 Willem II - NAC Breda 1-1Rozinok sa otvoril s regionálnym derby medzi 2 archrivals.Willem II, povýšený z Jupiler ligy, hral veľmi dobre proti NAC Breda

Jens Podevijn dal Willem II v 79. minúte dobrú prácu od Virgila Misidjana. Boli to veľmi prekvapení, ale NAC-útočník Anthony Lurling strelil vyrovnanie v posledných minútach hry s pekným cieľom.RKC Waalwijk - PSV 3-2Pravdepodobne najväčším prekvapením tohto víkendu prišiel RKC Waalwijk - PSVRKC dokázal zopakovať trik, ktorý vytiahol v minulom roku a vyhral zápas proti najvyššej obľúbenej šampionátu. PSV otvoril skóre v 8. minúte s cieľom Jeremain LensOvšak len 4 minúty sa obranca PSV Bouma zdal veľmi nešťastný, keď strelil vlastný gól. Rodney Sneijder vstúpil s 2-1 a 3-1, pričom skóroval pár minút pred a po polčase. . Na druhej strane Tim Matavz dal PSV nejakú nádej a skóroval pekný header.But na konci to nestačilo.Roda JC - PEC Zwolle 1-1Vo 7 minútach PEC Zwolle ukázal, že sú späť v Eredivisie

Joost Broerse vsadil 0-1 na skóre Roda JC po dobrom odbočnom kopi Zwolle mal lepšiu časť hry, ale neúspešne viac bodov.Po asi hodine Roda konečne priniesol dobrý útok, čo má za následok útočník Malki bodovanie ekvalizéra .Heracles Almelo - VVV-Venlo 1-1Heracles Almelo dominoval v prvom polčase proti VVV-Venlo, ale len skóroval ones After 14 minutes Everton dal svoj tím vpredu, bodovanie na 500. gól Heracles strelil v Eredivisie.As úplné prekvapenie pre všetkých svedkov VVV skóroval 1-1 hneď pred polčasom. V druhej polovici oboch tímov mala šancu vyhrať zápas, ale skóre sa nezmenilo.Ajaz - AZ 2-2Dutch International Gregory van der Wiel otvoril skóre v 8. minúta, s nádherným záberom z okraja boxu, Ajax zostal po bránke lepším tímom, ale nemohol naozaj vytvoriť veľké šance. Zaznamenali v 1. polčase žiadnu šancu, ale v druhej polovici to bolo jedno, oni otočili skóre z 1-0 na 1-2 v ich prospech

Americký medzinárodný Jozy Altidore preukázal svoju úžasnú hodnotu ako útočník na strane Alkmaar, pričom strelil obidva góly. Zvyšok hry mal strely na oboch góloch a veľké príležitosti pre obe strany. Ale iba Ajaxov útočník Sigthorsson dokázal nájsť zadnú časť čistá v 83. minúte.FC Utrecht - Feyenoord 0-1Feyenoord bude pravdepodobne spokojný s víťazstvom proti FC Utrecht, ale nebude spokojný s množstvom vynechaných šancí Utrecht pracoval tvrdo po celý zápas a mal pár možností vedenie v prvom polčase.But Feyenoord bol lepší tím a vyhral zápas gólom z Pobrežia Slonov Cisse.Luckily pre Utrecht, ich najlepší muž bol novo získaný brankár Robbin Ruiter s niektorými úžasné šetrí.SC Heerenveen - NEC 0-2SC Heerenveen menovaný Marco van Basten ako nový tréner a videl jeho debutový koniec v lossNEC bol o niečo lepší a to vyústilo do 2 gól-víťazstvo, obaja skórovali v prvej polovici.Both Melvin Platje a Pavel Cvoms mohol skóre s hlavičkou.Vitesse - ADO Den Haag 2-2Zápal začal trochu pomaly, s malou akciou na oboch stranách. Museli sme počkať do 2. polovice, aby sme videli nejaké ohňostroje

Najprv to bol ADO hráč Chery s úžasným záberom z približne 35 metrov V okamžitej reakcii, priamo od kickoff, Vitesse zaútočil a strelil 1-1 Wilfried Boni bol posledný station.But o 3 minúty neskôr ADO prevzal vedenie znovaDanny Holla bol úplne neoznačené a skórovalo. Trvalo to asi 15 minút, ale Vitesse sa podarilo vyrovnať skóreJonathan Reis skóroval skvelý záber z voľného kopu.FC Twente - FC Groningen 4-1FC Twente nový podpis Dusan Tadič sa stal mužom zápasu v zápase proti FC Groningen

Vytvoril 2 góly a 2 asistencie, ktoré predávalo vlani v lete Groningen za 7,5 milióna. Po 30 minútach Nacer Chadli dokázal streliť 1-0 a iba 3 minúty neskôr bol Twente druhý gól in.FC Twente bol vynikajúci počas celého zápasu, čo umožnilo Chadli a Tadicu dosiahnuť svoj druhý gól dňa. V 83 minúte Leandro Bacuna strelil konečný gól, takže Groningen šiel doma s porážkou 4-1. 4. v rade Twente strelil 4 góly doma proti Groningenu.