Invisalign - výhody a nevýhody

Invisalign - výhody a nevýhodyZarovnávače jsou přizpůsobeny velikosti úst a zubů, aby opravily zkřivené zuby, mezery mezi zuby a překrývání, bez bolesti nebo nepřitažlivosti kovových příchytků. Existuje ještě jedna alternativa ke konvenčním rovnátkům, které se nazývají lingvální příchytky - to jsou podpěry, které jsou umístěny za zuby a činí je takřka neviditelným pro ostatní.

Invisalign má mnoho výhod oproti tradičním kovovým ramenům - kosmeticky jsou mnohem atraktivnější. Srovnávače jsou 100 procent průhledné a nemohou být viděny jinými na rozdíl od drátů a držáků společných příchytků. Invisalign je také vyjímatelný, takže je mnohem snazší užít si jídlo a pití. Bylo zjištěno, že tradiční příchytky v průběhu času zkracují kořeny zubů a výrazně zvyšují zubní kaz. Invisalign používá méně síly při narovnávání zubů než ramen a může být vypnut každé dva týdny pro novou sadu.

Zarovnávače se snadno odstraní a měly by být odstraněny pro čištění, jídlo a pití. Protože můžete odstranit zarovnávače, nemusíte omezovat to, co jíte. Když se váš zubař hodí s tradičními rameny, musíte být opatrnější s tím, co konzumujete.

S pokroky v stomatologii proces Invisalign trvá pouze 12 až 18 měsíců, tradiční příchytky mohou trvat od 3 do 5 let. V mnoha studiích společnost Invisalign vyráběla v polovině času rovnější zuby s mnohem příjemnější zkušeností v průběhu celého procesu.

Existují však některé nevýhody přípravku Invisalign. Po jídle musí být vaše zuby a zarovnávače vyčištěny dříve, než jsou znovu nasazeny. Skutečnost, že můžete tak snadno vyjmout zarovnávače, umožňuje snadné jejich vyloučení po delší dobu, a to nejen pro jídlo a čištění, což znamená, že jsou ne vždy se aplikuje a neustále opravuje zuby jako tradiční střely, které jsou trvalé a pohybují se zuby neustále. Aby byl přípravek Invisalign účinný, spoléhají výlučně na závazek pacienta nosit zarovnávače po dobu nejméně 20 hodin denně.

Invisalign může být také poměrně drahý, někdy i dražší než kovové příčky - cena je stanovena ortodontistou nebo lékařem. Poplatky se mohou pohybovat od 3 000 do 9 000 dolarů - cena se liší podle oblasti, v níž se lékař nachází, a stavu jednotlivých zubů.

Existuje mnoho výhod a několik nevýhod pro Invisalign - volba je nakonec závislá na spotřebiteli. Je snadné zjistit, zda je Invisalign pro vás to pravé - mnoho ortodontistů nabízí bezplatné konzultace a může rychle zjistit, který proces je pro vás to pravé.stomatologicke potreby