Invisalign - proč to potřebujete

Invisalign - proč to potřebujeteChcete zarovnat zuby, aniž byste museli vypadat nevzhledně se svorníky? Pokud jste hledali síť pro "alternativy k zarážkám", pak hádáme, že jste narazili na slovo Invisalign.

Invisalign je řada čirých a oddělitelných zarovnávačů zubů, které jsou osvědčenými alternativami k běžným kovovým ramenům. Jejich účel je téměř totožný. Ačkoli Invisalign je široce považován většinou pacientů, kteří jej podstoupili jako bezvinyčný způsob zarovnání zubů bez toho, aby nevzhledné kovové podložky daly, má stále své nevýhody - síla uchopení Invisalign je delší zuby se správně vyrovnávají a v některých případech nemají vůbec žádný hluboký účinek.

Jsou vzaty v úvahu stravovací návyky pacienta, stejně jako závazek nasadit zarovnávače nejméně 20-22 hodin denně. I když je známo, že závorky způsobují bolest, hluboká tahová síla a korektivní účinek, který dávají, je dodnes nevyhovující. Očekává se, že pacienti se zarážkami budou mít zuby opraveny obvykle za méně než dva roky. Dva roky jsou poměrně krátkou dobou, pokud lze stupeň výčnělků zubů opravit pouze pomocí drátů a držáků.

Nedávné studie však ukázaly, že nové zarovnávače Invisalignu provádějí rychlejší práci při úpravě / vyrovnání zubů. Rychleji v tom smyslu, že to trvá jen půl roku, obvyklé příchytky se opravují k vyčnívajícím / špatně zarovnaným zubům. Ale nedá se zkrátit pozitivními recenzemi, je prokázáno, že nové systémové opěrky jsou rychlejší než Invisalign. Tyto nové typy ramínka však vyžadují, aby na čelisti byla provedena volná chirurgická / implantační operace, aby se ještě více urychlil proces zarovnání.

A přesto, proslulý komfort, který dávají Invisalign vyrovnávače, jim dává většinou příznivé odpovědi i od střednědobých lidí a dospívajících. Na rozdíl od tradičních drátů a držáků, Invisalign nezakrývá korekční zarovnávače; Invisalign také usnadňuje čištění zubů z důvodu oddělitelnosti, což snižuje zubní kaz, zpravidla způsobený kovovými konzolami, protože tyto nemohou být odstraněny. Uživatelé přípravku Invisalign zřídka porovnávají příležitostné bolesti zubů, které jsou známy z tradičních závorek po každé rutinní úpravě. Bolest způsobená přípravkem Invisalign je velmi minimální a po přibližně šesti týdnech postupně zmizí, kde je nainstalována nová sada zarovnávačů.

Nejdůležitější výhodou zarovnávačů Invisalign (jak zdůrazňují zubní lékaři) je, že je lze oddělit před jídlem a po jídle, aby se zbavili jakýchkoli přilnavých jídelních niblů, které by se nalepily na zarovnávače. Lidé se svorkami čelí problému, kdy se po jídle uvíznou na drátky. Tato kategorie činí Invisalign jasným vítězem.

Vzhledem k tomu, že příchytky mohou zarovnávat téměř každý druh nesprávného zubu, Invisalign se omezuje pouze na vybraný typ deformací. Kolem dolních premolarů je pro svářeče Invisalign obtížné uchopit a otáčet. Existuje také vzrůstající obava z trvanlivosti těchto typů zarovnávačů. Některé případy zlomení se objevily, když pacient podvědomě brousil zuby během spánku. Také je třeba vzít v úvahu, že materiály používané pro přípravek Invisalign mohou vyvolat alergické reakce od pacienta. Ale pokud byly tyto zprávy o toxicitě vzaty v úvahu, FDA opraví, že případy alergických záchvatů jsou extrémně vzácné.

Invisalign bude v blízké budoucnosti nahradit tradiční drátěné a konzolové příchytky, avšak zatím je třeba vzít v úvahu náklady těchto zarovnávačů. Ceny léčby se odhadují na 3 000 až 9 000 USD za průměr 13 měsíců. Třpyty nejsou však daleko od cenového rozpětí. Zrychlené přizpůsobení zubů pomocí zarovnávačů také vyžaduje, aby lidé Invisalignu více podporovali a zvážili.stomatologicke potreby