Intenzivní rozpaky - co dělat o tom

Mnozí lidé, kteří nebyli v kanceláři zubního lékaře (řekněme, 10 až 20 let), se o to více zdráhají kvůli strachu ze strachu, když zubař zkontroluje zuby. To se stalo součástí začarovaného cyklu počínaje špatným zubním zážitkem, který vede k tomu, že se člověk vyhýbá zubním vyšetřením, což vede ke špatnému orálnímu zdraví a nakonec se stává v rozpacích, že dokonce vstoupí do ordinace zubního lékaře pro správnou péči o zuby. Dokonce i s zuby nebo poškozením zubů někteří lidé dokonce odmítnou jít zubního lékaře a jednoduše vydržet bolest.

Prvním krokem k tomu, abyste získali strach z rozpaků při návštěvě zubního lékaře, je pochopit, že zubař viděl mnohem horší zuby než vy. Šance, že váš zubař bude dokonce šokován, když vidí vaše zuby, je opravdu štíhlý. Zkuste hledat nějaké obrázky v Google a uvidíte, jak špatné jsou některé zuby lidí (dobře, možná máte něco podobného snímkům, ale přesto ... by měl být někdo horší než vy, že?). Znova, zubní lékaři nebudou šokovat zuby poté, co viděli nejčernější zuby a dokonce i ty, kteří vůbec nezanechali.

Zubní hygiena není vždy spojena s orálním zdravím. Znám lidi, kteří se dvakrát nebo dvakrát denně roztloukají, ale stále museli navštívit zubaře, aby zuby zkontrolovali kvůli zubnímu kazu. Orální zdraví je také ovlivněno mnoha dalšími věcmi, jako je strava, bakterie a dokonce i genetika (ano, někteří lidé se rodí se "slabými" zuby).

Dalším dobrým trendem, který lze vidět ve společnosti, je, že na rozdíl od dřívější doby, kdy jsou "přednášky" součástí vyšetření zubů, již nejsou povinné. Léčení pacienta ho často odvádí a zubaři to vědí. Měli byste najít dalšího zubaře, se kterým byste se cítili pohodlněji, kdyby se pokusili urážet zuby.stomatologicke potreby