Holandský fotbal Eredivisie 2012-2013 - výsledky prvního kola a přehled

Přehled výsledků z kola 1Willem II - NAC Breda 1-1Se sezóna byla zahájena s regionálním derby mezi 2 archrivals.Willem II, povýšený z Jupiler ligy, hrál velmi dobře proti NAC Breda

Jens Podevijn dal Willem II vedení v 79. minutě po dobré práci od Virgila Misidjan. Byli velmi překvapeni, ale NAC-útočník Anthony Lurling vstřelil vyrovnávač v posledních minutách hry s pěkným cílem.RKC Waalwijk - PSV 3-2Pak největší překvapení tohoto víkendu přišla od RKC Waalwijk - PSVRKC dokázal opakovat trik, který vytrhnuli v loňském roce a zvítězil ve hře proti nejoblíbenějšímu šampionátu. PSV otevřel skóre v 8. minutě s cílem Jeremain LensBut ale jen 4 minuty později se zdálo, že PSV-obránce Bouma byl velmi nešťastný, když zaznamenal vlastní gól. Rodney Sneijder vstřelil skóre 2-1 a 3-1, když skóroval pár minut před a po poločase Na druhou stranu Tim Matavz dal PSV nějakou naději a zaznamenal pěknou hlavičku. Nakonec to ale nestačilo. Roda JC - PEC Zwolle 1-1V průběhu 7 minut PEC Zwolle ukázal, že jsou zpět v Eredivisie

Joost Broerse dal 0-1 na výsledek Roda JC po dobře braném rohu kickZwolle měl lepší část hry, ale nepodařilo se jít více.Po asi hodinu Roda nakonec produkoval dobrý útok, což má za následek útočník Malki bodování ekvalizéru .Heracles Almelo - VVV-Venlo 1-1Herakles Almelo ovládl první poločas proti VVV-Venlo, ale jen získal ty After 14 minut Everton dal svůj tým vpředu, zaznamenat 500. gól Herakles skóroval v Eredivisie.As celkovým překvapením pro všechny svědky VVV skóroval 1-1 těsně před poločasem. V 2. poločase měly oba týmy možnost vyhrát zápas, ale skóre se nezměnilo. Ajaz - AZ 2-2Dutch International Gregory van der Wiel otevřel skóre 8. minutu, s nádherným výstřelem těsně mimo boxAjax zůstal po brance lepší tým, ale nemohl opravdu vytvořit velké šance.AZ nevytvořil žádnou šanci v 1. poločasu, ale jak jinak v 2.možnosti během 4 minut oni otočili skóre z 1-0 na 1-2 v jejich prospěch

Americká mezinárodní Jozy Altidore ukázala jeho skvělou hodnotu jako útočník na Alkmaar straně, bodování oba góly. Zbytek hry byl záběry na obou cílech a velké příležitosti pro obě strany. Ale pouze Ajax 'útočník Sigthorsson byl schopný najít zadní část čisté v 83. minutě.FC Utrecht - Feyenoord 0-1Feyenoord bude pravděpodobně spokojen s jejich vítězstvím proti FC Utrecht, ale nebude spokojen s množstvím nevyužitých šancíUtrecht pracoval tvrdě po celý zápas a měl pár možností vedení v první půliBut Feyenoord byl lepší tým a vyhrál zápas gól z Pobřeží slonoviny Cisse.Luckly pro Utrecht, jejich nejlepším mužem byl nově získaný brankář Robbin Ruiter s některými úžasnými savesy.SC Heerenveen - NEC 0-2SC Heerenveen jmenován Marco van Basten jako nový trenér a viděl jeho debut v ztrátěNEC byl o něco lepší a to skončilo jejich 2 brankovými vítězstvími, oba skórovali v první polovině. Melvin Platje a Pavel Cvoms skóre s hlavičkou.Vitesse - ADO Den Haag 2-2Pohánek začal trochu pomalu, s malou akcí na obou stranách. Museli jsme počkat až do 2. pololetí, abychom si prohlédli několik ohňostrojů

Nejdřív to byl ADO hráč Chery s úžasným výstřelem asi 35 metrů. V okamžité reakci, právě od startu, Vitesse zaútočil a skóroval 1-1 Wilfried Boni byl konečnou stanicí. Ale o 3 minuty později se ADO ujal vedení. Dany Holla byl naprosto neoznačený a skóroval. Trvalo to asi 15 minut, ale Vitesse se podařilo rovnat skóreJonathan Reis skóroval skvělý kop z přímého kopu.FC Twente - FC Groningen 4-1FC Twente nový podpis Dusan Tadič se stal mužem zápasu ve hře proti FC Groningen

On vyrobil 2 góly a 2 asistence, byl prodaný v létě Groningenem za 7,5 milionu.Po 30 minut Nacer Chadli byl schopný skóre 1-0 a jen 3 minuty později Twente je druhý gól in.FC Twente byl vynikající po celý zápas, což umožnilo Chadli i Tadicu vstřelit svůj druhý gól. Během minuty 83 vstřelil Leandro Bacuna konečný gól, takže Groningen šel domů s porážkou 4-1. 4. v řadě Twente dosáhl 4 gólů doma proti Groningenu.